„Nagy szükség van a kreatív gondolkodásra”

2023. február 26.

Pleschinger Gyula, a Monetáris Tanács tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke azt kívánta a Miskolci Egyetemen végzett hallgatóknak a februári diplomaosztókat követően, hogy vigyék magukkal és őrizzék meg mindazt a lexikális tudást, a tanulás képességét, a gondolkodás képességét, a kreatív gondolkodás képességét, amit elsajátítottak az egyetemi évek alatt.

A közgazdasági szakember kiemelte: „Az olyan helyzetekben, mint amibe most is bele kényszerített minket a világgazdaság, és ilyen helyzetek még nagyon gyakran jöhetnek elő, nagyon nagy szükség van ezekre az adottságokra, kreativitásra, a gondolkodásra.”

Több mint ezer, a 2022/2023 tanév őszi félévében végzett hallgató vehette át a diplomáját a Miskolci Egyetemen február 20-án és 21-én.