„Együtt élünk a várossal”

2023. március 7.

Saját bázist alakított ki a Miskolci Egyetem a Kocsonyafesztiválon. „Ilyen formában először jelenünk meg ezen az országon jelentőségű rendezvényen. Remélem, láttatni tudtuk, hogy együtt élünk a várossal” – fogalmazott a hétvégén zárult rendezvényen Prof. Dr. Horváth Zita, az egyetem rektora.

Az egyetem számára fontos, hogy megjelenjen azokon a rendezvényeken, amelyek sok ezer miskolcit, a megyében és az ország más vidékein élőket egyaránt megmozgatja.
„Fel kell magunkra hívni a figyelmet, nem csak az egyetemi felvételi kampányidőszakokban. Bár azt tartják, hogy az Egyetemváros város a városban, mi együtt élünk Miskolccal” – fogalmazott Prof. Dr. Horváth Zita. A rektor egyúttal megköszönte a rendezvény sikerében aktívan közreműködő oktatók és hallgatók munkáját, amivel az egyetemi életet reprezentálták a Kocsonyafesztiválon.