A duális képzésre jelentkezés menetrendje 2023-ban

2023. március 22.

A Miskolci Egyetem karainak duális képzéseire jelentkezők meghallgatása - általános felvételi eljárás esetén - májustól várható a partnerszervezeteknél. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat és határidőket, amelyekre figyelni kell.

A Miskolci Egyetem 2015 óta kínálja a duális képzés lehetőségét a hallgatóknak alap- és mesterszakon, szakmailag minősített vállalati partnerekkel együttműködésben. A program legnagyobb előnye, hogy összekapcsolja az elméleti képzést és felkészítést a gyakorlati ismeretek és készségek megszerzésével.

A valós vállalati példákon, élethelyzetek keresztül elsajátítható gyakorlat erősíti és mélyíti a hallgatók tudását, szélesíti szemléletüket. A munkatapasztalattal elsajátítható készségek és képességek birtokában sikeresebbek lehetnek a munkaerőpiacon.

A duális képzésben induló szakokról és partnerszervezetekről részletes információk a karok honlapjain:

Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar >>

Anyag- és Vegyészmérnöki Kar >>

Gépészmérnöki és Informatikai Kar >>

Gazdaságtudományi Kar >>

A legfontosabb határidők 2023-ban

február 15.

A duális képzési formájú szakokra történő jelentkezés a felvételi eljárás során két egymással párhuzamos szakaszból áll. Az első szakasz az állami általános felvételi eljárásban történő jelentkezés (ez nem különbözik a nem duális szakokra való jelentkezéstől).

május 22.

A jelentkezés második szakasza a „vállalati felvételi szakasz". A felvételiző felveszi a kapcsolatot az adott szak mellett feltüntetett egy vagy több vállalati partnerrel.

május-június

A jelentkező a partnerszervezettől kapott tájékoztatás szerint vesz részt a vállalati felvételi eljárásban.

július 12.

A vállalat tájékoztatja a jelentkezőket a kiválasztás eredményéről, vagyis arról, hogy számára megfelel-e a jelentkező.

július 12.

A felsőoktatásba jelentkezőnek lehetősége van arra, hogy az állami felvételi eljárásban a jelentkezési sorrendjét egy alkalommal módosítsa.

július 26.

Végleges ponthatárhúzás

augusztus

A sikeres felvételit követően a hallgatónak jeleznie kell, hogy duális formában kívánja folytatni tanulmányait.

szeptember 1-15.

A hallgató beiratkozáskor kéri, hogy sorolják át duális képzési formájú szakra.

szeptember 1-30.

Beiratkozás és a duális hallgatói szerződés megkötése.