Kívül-belül uniós büntetőjog

2023. április 3.

Az Európai Unió pénzügyi érdekeit érintő bűncselekmények külső, belső és büntetőjogi vizsgálata címmel megjelent kötetet mutatták be a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, valamint az Európai és a Nemzetközi Büntetőjogi Kutatóközpont szervezésében a Miskolci Egyetemen.

A könyvbemutatót a HERCULE III EUINVESTIGUNIMISKOLC projekt keretében tartották. A kötet szerző között szerepelnek a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar (ME-ÁJK) oktatói is. A kötet szerkesztője Prof. Dr. Jacsó Judit, a ME-ÁJK dékánhelyettese, Prof. Dr. Farkas Ákos, a ME-ÁJK egyetemi tanára és Prof. Dr. Gerhard Dannecker, a Heidelbergi Egyetem professzora.

A HERCULE projekt keretében több jelentős nemzetközi konferencia és szakmai esemény is zajlott a Miskolci Egyetemen az elmúlt években.