A fémek szerkezetének vizsgálatával foglalkoznak – PhD nap: Anyagtudományok és Technológiák Doktori Iskola

2023. április 6.

Aki az akadémiai életben tervezi a jövőjét, a doktoranduszi képzés segít az elindulásban.

„Nagyon örülök reggelente, mikor ide érkezem az egyetemre. Jó a környezet, nagyon szeretem a laboratóriumot, olyan közeg ez, amiben otthonosan érzem magam” - beszél a doktoranduszi létélményéről Kazup Ágota, a Kerpely Antal Anyagtudományok és Technológiák Doktori Iskola hallgatója.

Mivel mindig is a fémek érdekelték, az anyagtudományban a fémeket követik a témavezetőjével. Alumíniummal foglalkozik, és amellett, hogy a kutatási témájában dolgozik, főállásban tudományos segédmunkatárs is.

„Ez így mind a szakmailag, mind pedig anyagilag jó számomra. Miután elvégzem a doktori képzést, szeretnék itt maradni tudományos munkatársként, majd tudományos főmunkatársként. A kutatásom nemcsak tudományos szempontból új, hanem a vállalati területen is hasznos. Egy alumíniumöntöde támogatja a munkámat, a kutatási eredményeink számukra is lényegesek lesznek. Ők ebből értékes információkat kapnak” - összegzi a várható eredményekkel kapcsolatban a harmadéves doktorandusz hallgató.

A Kerpely Antal Anyagtudományok és Technológiák Doktori Iskola a PhD napon >>