Egyetemtakarítás, avagy TeSzedd

2023. április 18.

Magyarország legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalmához ismét csatlakozik a Miskolci Egyetem április 28-án, pénteken délelőtt.

A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akciót 11. alkalommal szervezik meg az Energiaügyi Minisztérium támogatásával. Az országos kampány célja, hogy önkéntes megmozdulás keretében közösen varázsoljuk tisztábbá környezetünket. A Miskolci Egyetem is vár minden dolgozót és hallgatót.

„Április 28-án, pénteken reggel 8 órakor az E/7-es irodaház előtti térről indulunk. Csoportokat alakítunk, és az egyetemnek azokon a periféria területein, amelyekre kevesebb figyelem jut, és azokon a területeken, ahol sajnos az illegális hulladéklerakás problémát okoz, összeszedjük a szemetet. Az Egyetemváros minden szegletében fontos az, hogy tisztaság és rend legyen, és ebben most egy kicsit mi, dolgozók, oktatók és hallgatók is tudunk segíteni” - foglalta össze az akció célját Boda Péter, a Miskolci Egyetem Üzemeltetési és Vagyonfejlesztési Osztályának vezetője.