Felfedező körúton a külföldi hallgatók a Zemplénben

2023. május 21.

Régiónk más-más szépségével, természeti és épített értékével ismerteti meg külföldi hallgatóit a Miskolci Egyetem. A közelmúltban a Zemplén tájait és gasztronómiai értékeit fedezték fel.

A Tudományos és Nemzetközi Igazgatóság - összefogva a nemzetközi mentorhálózatokkal -rendszeresen szervez kirándulásokat a külföldi hallgatóknak Észak-Magyarországon. A kirándulások elsődleges célja, hogy a nemzetközi hallgatók a Miskolc mellett megismerkedjenek a térség és Magyarország egyedülálló természeti és épített örökségével, hagyományaival, valamint gasztronómiai különlegességeivel.

A legutóbbi, a 2022/2023-as tanév tavaszi félévi túrát a Zempléni-hegységbe szervezték meg május 14-én, amelyen a Miskolci Egyetem 46 nemzetközi hallgatója fedezte fel Magyarországnak ezt a gyönyörű természeti adottságokkal rendelkező területét. Ellátogattak a boldogkői várba, várost néztek Tokajban, de volt lehetőségük borkóstolásra is a Világörökség részeként nyilvántartott Tokaj-Hegyalja történelmi borvidékén.