Bringázz a tudásért!

2015. március 12.

Bringázz a tudásért!

2015. március 12. nagy nap a Miskolci Egyetem kerékpározni szerető polgárainak életében: A tervezési fázist követően ezen a napon kezdődött meg a technikai kivitelezése a „Bringázz a tudásért! Környezetbarát közlekedés a Miskolci Egyetemen” című, ÉMOP-5.1.3-11-2011-0006 számú projektnek, amelynek eredményeként rövidesen 2010 méter kerékpárút, 22 db kerékpártámasz, 10 db fedett kerékpártároló, továbbá két zárt kerékpártároló épül a campuson.

A projekt sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy a fejlesztés célja a kerékpáros közlekedés, ill. ezen keresztül az egészséges életmód népszerűsítse mellett az egyetemváros gépkocsiforgalmának, a Dudujka-völgyet érő környezeti terhelésnek a csökkentése, valamint a környezettudatos, szívesen kerékpározó egyetemi polgárok közlekedési lehetőségeinek bővítése.

A projektről készült sajtóközlemény ITT olvasható.

A kerékpárutak nyomvonalát tartalmazó térkép ITT tekinthető meg.

A sajtótájékoztató alkalmával készült fotók:

A fotókat Lengyel Attila készítette.