CONSTANT 2023 – dobogós helyen az ÁJK hallgatói

2023. május 26.

Dobogós helyezéseket értek el a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar hallgatói a Bukarestben megrendezett „CONSTANT” elnevezésű nemzetközi hallgatói tudományos konferencián. A miskolciak közjogi és magánjogi szekciókban egyaránt képviseltették magukat.

A Miskolci Egyetemet hét joghallgató - Czipa András, Fazekas Fanni, Gál Péter Zoltán, Lengyel Bianka Panna, Nagy Márton, Szilágyi Viktor Csaba, Tóth Dávid Attila - és Dr. Varga Zoltán egyetemi docens, tudományos és nemzetközi dékánhelyettes képviselte a bukaresti Nicolae Titulescu Egyetemen tizenharmadik alkalommal megrendezett „CONSTANT” elnevezésű nemzetközi tudományos konferencián, 2023. április 28-án.

A találkozót idén ismét online formában rendezték, így hagyományos központi megnyitó ünnepséget most sem tartottak, hanem a szekcióülések vezetői köszöntötték a saját szekcióik előadóit. A Miskolci Egyetem ÁJK-s hallgatói a közjogi és a magánjogi szekcióban egyaránt képviseltették magukat.

A szekció zsűrik olyan kiemelkedőnek ítélték az elhangzott előadásokat is, hogy minden miskolci egyetemi hallgatót dobogós helyezésben részesítették.

KÖZJOGI SZEKCIÓ

1. helyezés:
Czipa András: EUROPEAN INTEGRATION AND EU’S ENLARGEMENT POLICY

MAGÁNJOGI SZEKCIÓ:

1. helyezés:
Gál Péter Zoltán: ISSUES WITH THE HEALTHCARE OF HIGHLY MOBILE WORKERS IN THE EUROPEAN UNION
Szilágyi Viktor Csaba: THE SETTLEMENT OF PARENTAL RESPONSIBILITY IN HUNGARY

2. helyezés
Fazekas Fanni: THE PROTECTION OF WILD ANIMALS IN HUNGARY
Lengyel Bianka Panna: THE PRACTICE OF COMPENSATION IN MEDICAL LAWSUITS, WITH PARTICULAR REGARD TO ANNUITY CLAIMS
Nagy Márton: THE NEWEST POSSIBILITIES AND PRACTICAL FEATURES OF THE LIQUIDATION OF UNDIVIDED JOINT OWNERSHIP OF AGRICULTURAL LANDS

3. helyezés
Tóth Dávid Attila: THE SPECIFICS OF THE RIGHT TO IMAGE AND SOUND RECORDING IN HUNGARIAN CIVIL LAW

A résztvevők tanulmányai megjelennek a konferencia-kiadványban (E-Book Constant 2023).