Kirepültek - Az egyetem parkjában lettek újra szabadok

2023. május 25.

Csipogott a cső, így találták meg a kis barázdabillegető fiókákat. Egy utánfutón utazva érkezetek Miskolc határába. A madármentő Lehoczky Krisztiánnak és a gondos törődésnek köszönhetően megnőttek és az egyetem parkjában most ki is repülhettek.

„Az öt barázdabillegető fióka élete annyiban érdekes, hogy Budapestről érkeztek Borsodba egy véletlen folytán” – elevenítette fel Lehoczky Krisztián, a Mályi Madármentő Állomás vezetője. „Egy család ugyanis csöveket pakolt fel egy utánfutóra, és csak amikor megérkeztek, akkor lettek figyelmesek arra, hogy csipog a cső. Öt fióka csücsült a fészekben.”

A család a szakember segítségét kérte. A barázdabillegetőket természetesen befogadták a Mályi Madármentő Állomáson. "Azóta eltelt pár hét, a fiókák megnőttek, és szabad életre is alkalmasak lettek. Úgy gondoltuk, hogy a Miskolci Egyetem parkját gazdagítjuk velük, itt engedtük őket szabadon” – foglalta össze az állomás vezetője. Az elengedés pillanatáról videó is készült.