2023. május 30.
Az adattárolás és az adatok feldolgozása, valamint a gyárak digitalizációja ad további kibontakozási lehetőséget a jövőben a Miskolci Egyetem és az amerikai székhelyű, Tiszaújvárosban is gyárat működtető Jabil vállalat között. A világcég képviselői a közelmúltban látogattak a Miskolci Egyetemre.
„A Jabillal, szakterületéből adódóan az elektronika, az automatizálás és az elektrotechnika területén van a legfőbb, több évre visszanyúló együttműködésünk. Számos olyan egyeztetésünk volt már, amelyben igyekeztünk a kapcsolatot tovább erősíteni” - mondta Prof. Dr. Siménfalvi Zoltán, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja a legutóbbi látogatáskor.
A Jabil több mint húsz éve nyitott gyárat Tiszaújvárosban. A világszerte 30 országban több mint 100 üzemmel rendelkező, világszerte többszázezer alkalmazottat foglalkoztató gyártó-szolgáltató cég magyarországi letelepedésétől kezdve együttműködik a Miskolci Egyetemmel. Az évtizedes közös munkát hozó kapcsolatot újították meg.
„Számomra mindig egy élmény visszatérni a Miskolci Egyetemre nem csak egykori diákként, hanem azért is, mert már húsz éve együttműködünk a közös fejlesztéseinkben és a diákok képzésében, de a vállalatunk munkaerő-toborzását is jelentősen segíti az egyetem. Most közös partnerség indul el a horvátországi Eszék egyetemével, amiben a Jabil közvetítő szerepet tudott vállalni. Öröm számunkra, hiszen a nemzetközi kapcsolatokat is tudjuk ezzel erősíteni” - emelte ki Győri Péter, a Jabil vállalat Senior Operations Development Managere.
A látogatáson jelen volt a nemzetközi vállalat németországi képviselője, Thomas Mauch Operations Director is, akik lenyűgözött a Miskolci Egyetem által kínált képzési programok sokfélesége. „Leginkább azok a területek, amelyeket a Gépészmérnöki és Informatikai Karon oktatnak, egészen a IT technológiai és a programozási szakokig” - mondta el a látogatást követően.
„Úgy gondolom, hogy az egyik legfontosabb terület a jövőben a gyárak digitalizációja, amit úgy hívunk, hogy Factory 4.0. Ezen a területen nagyon sok együttműködési lehetőséget látok a Miskolci Egyetemmel, hiszen naponta terabyte-nyi adat keletkezik. Az adatokból értékes információkat kell kinyernünk, ami egy hatalmas kutatási terület a fejlesztéshez, vagy akár a telepítéshez is az üzemeinkben. Számos együttműködési lehetőséget látok itt az összes olyan területen, amelyet a Miskolci Egyetem kínál.”