1 perc ME: Vegyészjelöltek – Gyógytorna és kommunikáció - Otthonra találtak

2023. május 30.

Vegyészjelöltek. A vegyipari életpályamodell népszerűsítésére, illetve a régió vezető iparágához kapcsolódó egyetemi képzések bemutatására ötödik alkalommal rendezett Vegyipari Pályaorientációs Napot diákok számára a Miskolci Egyetem. A látványos kísérletek és bemutatók közel 500 általános és középiskolás diákot vonzottak a campusra.

Gyógytorna és kommunikáció. Hallgatók, oktatók és a gyógytornász szakma számára nemzetközi oktatóanyagot dolgoznak ki a Miskolc Egyetem Egészségtudományi Karának közreműködésével. A héten tartott workshopon a külföldi partnerintézményekkel egyeztettek a részletekről. A téma: miért fontos és milyen aspektusai vannak a kommunikációnak a gyógytornában?

Otthonra találtak. Öt barázdabillegető érkezett a Miskolci Egyetem parkjába. A madarak a Mályi Madármentő Állomásról kerültek a szabadba, ahová pedig hetekkel ezelőtt egy csőben csipogva kerültek Budapestről. A barázdabillegetők imádják az olyan ligetes parkokat, mint a campus zöldje.