1 perc ME: Új, és nincs párja – Kivételes összefogás! - Országjáráson

2023. június 12.

Új, és nincs párja. Elsőként a Miskolci Egyetem vette fel képzési palettájára az ipari beruházások integrált tervezésének oktatását hazánkban. Ez egy újgenerációs felsőoktatás kezdete. A kiemelt jelentőségű vegyipari és energetikai beruházási projektek költségeinek optimalizálását és megbízhatóbb működtetését lehetővé tévő szoftvereket ismerhetik meg a hallgatók. A világ élvonalába tartozó AVEVA céggel írt alá oktatási licencszerződést a Miskolci Egyetem.

Kivételes összefogás! A tűzvészben károsodott egykori Selmeci Akadémia helyreállítására két hónapon át gyűjtött a Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem. A pótolhatatlan jelentőségű európai szellemi érték helyreállítását célzó kezdeményezésre összegyűlt mintegy 22 ezer eurót Selmecbányán adták át az egyetemek vezetői a város polgármesterének.

Országjáráson. A természettudományok fontosságára hívta fel a középiskolások figyelmét országjáró interaktív kiállításával az Országos Atomenergia Hivatal a Miskolci Egyetemen.