Helyszínen a helyszínről

2023. június 30.

Az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnokságra  július 13-19.között több száz sportoló érkezik a Miskolci Egyetemre. A szervezőbizottság a helyszínen tartott bejárást.

Az európai egyetemi sportesemény „utolsó simításairól” egyeztetett a Miskolci Egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita által vezetett szervezőbizottság, amelynek tagjai áttekintették az egyes szervezési területeket és a költségvetés alakulását, megvitatták a még nyitott kérdéseket, valamint véglegesítették a két egyetemi kontinensviadal hivatalos programját.

A házigazda Miskolci Egyetem és a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club vezetői, munkatársai mellett a miskolci önkormányzat, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség és a Magyar Vízilabda Szövetséget képviseltette magát a szakmai egyeztetésen. Az ülést követően a vízilabda versenyhelyszínt, az Ellipsum Élmény- és Strandfürdő szabadtéri medencéjét és kiszolgáló egységeit tekintették meg a szervezőbizottság tagjai.

A Magyar Tollaslabda Szövetség képviselőivel további egyeztetésre és bejárásra kerül sor a következő hetekben.