Székelyföldre is jut az egyetemisták közösségi összefogásából

2023. július 10.

Adományokat gyűjtöttek a székelyföldi árvák megsegítésére a Miskolci Egyetem hallgatói.

Az adománygyűjtésben az ország valamennyi egyetemének kollégiuma részt vett, gyermekruhát, játékokat és tartós élelmiszert gyűjtöttek a hallgatók. A kezdeményezést Böjte Csaba székelyföldi árváiért indították el,  amelyet a Felsőoktatási Kollégiumok Országos Szövetsége koordinált. A Miskolci Egyetem kollégiumai is csatlakoztak a karitatív akcióhoz. Veres Viktor, a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzat Kollégiumi Bizottságának elnöke hangsúlyozta: nemcsak a magyar hallgatók, hanem a Miskolci Egyetemen tanuló külföldi hallgatók körében is rendkívül kimagasló volt az adományozási kedv.

A jótékonysági akcióhoz a Miskolci Egyetem hallgatói más oldalról is kapcsolódtak. „Egy országos logisztikai csapatversenyen országos második helyezést értünk el, és a nyereményünkből szerettük volna támogatni az árvákat”, mondta el Pente Zsombor, a Miskolci Egyetem hallgatóiból álló ezüstérmes csapat vezetője. A csapat 100.000 forint értékben vásárolt készségfejlesztő játékokat és tartós élelmiszert a gyerekeknek.

Az adományok személyesen viszi el Székelyföldre nyár folyamán a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzata.