1 PERC ME: Nemzetközi sportesemény – Búcsúzás – Gratulálunk!

2023. július 11.

Nemzetközi sportesemény. Az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnokságára július 13-a és 19-e között 11 ország 22 európai felsőoktatási intézményből 200 sportoló érkezik Miskolcra. A nemzetközi sporteseményt a Miskolci Egyetem és a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club rendezi meg, együttműködésben a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetséggel, a tollaslabda és a vízilabda szövetséggel, valamint Miskolc önkormányzatával.

Búcsúzás. Hagyományosan ünnepélyes keretek között búcsúzott a Miskolci Egyetem a külföldi hallgatóitól. A világ számos országából érkező nemzetközi hallgatók a szakmai fejlődésükről, a Miskolci Egyetemen szerzett élményeikről is beszámoltak a búcsú pillanataiban.

Gratulálunk! Ünnepelt a Miskolci Egyetem, hiszen az universitas nyolc karán több mint 1400 hallgató tett sikeres záróvizsgát a 2022/2023-as tanév tavaszi félévében. Bölcs gondolatokkal a karok dékánjai, vállalatvezetők és közéleti szereplők indították útjukra a fiatalokat.