A kontinens egyetemistáinak szurkolhatunk – kezdődik az EUC

2023. július 11.

Július 13-án kezdődik az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnoksága Miskolcon. Egy héten át a tollaslabdáé és a vízilabdáé lesz a főszerep. A verseny központja az Egyetemváros Körcsarnoka lesz, a megmérettetéseknek a DVTK Aréna és a Miskolctapolcai Strandfürdő ad majd helyet.

„Több mint 200 sportolót várunk 11 országból, 22 felsőoktatási intézményből”- nyilatkozta Rakaczki Zoltán, az Európai Egyetemi Sportszövetség Végrehajtó Bizottságának tagja, a MEAFC elnöke.

Július 12-én érkeznek a sportolók Miskolcra, az ünnepélyes megnyitó pedig július 13-án 18 órakor kezdődik majd a DVTK Arénában. Csütörtökön pedig elindulnak a versenyek is.

A bajnokság zárása július 19-én lesz. Az egyetemistákat és edzőiket a Miskolci Egyetem látja vendégül, ugyanis a campuson biztosítanak szálláshelyet és ellátást a rangos sportesemény résztvevőinek.