Turizmus-vendéglátás, gyakorlatorientált képzések

2023. július 13.

Vizsgavacsorát rendezett a miskolci Vigadó Étteremben a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A gyakorlati vizsgán a turizmus-vendéglátás szakos hallgatók mutatták meg tudásukat.

Hogyan fogják meg a tányérokat, hogyan szervírozzanak és milyen az ízléses teríték. Ezekről elméleti és gyakorlati órákon is tapasztalatokat és ismereteket szereztek a hallgatók.

A turizmus és a vendéglátás előbb-utóbb ki fog lábalni a válságból Prof. Dr. Piskóti István szerint. A Gazdaságtudományi Kar Marketing és Turizmus Intézetének intézetigazgatója bízik abban, hogy a fellendülés hamarosan bekövetkezik. „Csak az a kérdés, hogy akár a térségünk, akár a város, akár mi - mint képzőhely -, ezekben az új megoldásokban és helyzetekben hogyan veszünk majd részt” – mondta Prof. Dr. Piskóti István. „Erre mi tudatosan készülünk, azért is lett gyakorlatorientált a képzésünk” – tette hozzá.