Esélyegyenlőségről nemzetközi szinten – GEPARD kutatási projekt

2023. július 13.

Magyarországról a Miskolci Egyetemet választották a nemzetközi projektbe. A rendezvényen a lányok és a nők helyzetével foglalkoztak a felsőoktatásban és az akadémiai szférában.

„A kezdeményezés motorja a Sziléziai Egyetem, emellett számos ország szakemberei vesznek benne részt Ciprustól Máltáig. A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karáról több szakember is koordinálta a projektet.

„Maga a projekt rákapcsolódik részben az Európai Unió ezzel kapcsolatos aktivitásaira, részben pedig arra a munkára, amit a Miskolci Egyetem Esélyegyenlőségi Bizottsága folytat ebben a témakörben” – mondta Csemáné dr. Váradi Erika. „Nagy öröm számunkra, hogy a miskolci jogi kar részt vehet mind a disszeminációs anyagok elkészítésében, mind az oktatási és a kutatási témák végig vitelében.” – tette hozzá.