„Mindent megteszünk, hogy nagyon jó házigazdák legyünk”

2023. július 16.

Javában zajlik Miskolcon az Európai Egyetemek Bajnoksága. Vízilabdában és tollaslabdában mérik össze tudásukat 11 európai ország egyetemistái Miskolcon.

A DVTK Aréna és a Miskolctapolcai Ellipsum Élmény és Strandfürdő ad helyet a kontinensviadalnak, amelyet a Miskolci Egyetem és a MEAFC rendez, együttműködésben a Magyar Egyetemi- Főiskolai Sportszövetséggel, a Magyar Tollaslabda Szövetséggel, a Magyar Vízilabda Szövetséggel és Miskolc városával.

„Megtiszteltetés számunkra, hogy két egyetemi Európa-bajnokságnak adunk otthont tollaslabdában és vízilabdában” - nyilatkozta a Szervező Bizottság operatív igazgatója, Kása Tamás.

Kása Tamás arról is beszélt, hogy az idei verseny nagyon jó lehetőség arra, hogy „felkészüljünk a 2024-es Európai Egyetemi Játékokra. Mindent tesztelünk, hogy nagyon jó házigazdák legyünk.”