1 perc ME: Földön, vízen, sportban – Felkészültek - Jubileumi gépészoklevelek

2023. július 20.

Földön, vízen, sportban. Kétszáz egyetemista sportoló érkezett a Miskolci Egyetemre az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnokságára. A július 13-án kezdődött egyhetes viadalon óriási lelkesedéssel küzdenek a fiatalok. A július 19-ig tartó nemzetközi sporteseményen 11 ország 20 európai egyeteme képviseltette magát.

Felkészültek. Kistelepüléseken élő hátrányos helyzetű gyermekeket karol fel a Tanítsunk Magyarországért program. A legutóbbi műhelymunkán a művészet, a tehetséggondozás és az orvostudomány területéről érkezett roma származású szakemberek adtak elő az egyetem hallgatóinak.

Jubileumi oklevelek. Ötven, hatvan, hatvanöt és hetven évvel ezelőtt diplomát szerzett mérnököket köszöntött a Miskolci Egyetem. A gépészmérnöki karon végzett egykori hallgatók szakmai életpályáját jubileumi oklevéllel ismerte el az Alma Mater. Számos kiemelkedően sikeres életpályát befutott szakember tehetsége és kitartása révén jó hírét vitte a világban a Miskolci Egyetemnek.