Train-the-Trainer programot teszteltek a Miskolci Egyetemen

2023. augusztus 2.

Az ICIinSMEs projekt fő célja a kis- és középvállalkozások innovációs készségeinek az erősítése volt annak érdekében, hogy növelni tudják versenyképességüket, termelékenységüket és munkahelyeket tudjanak megőrizni, illetve teremteni.

A projekt során képzési programokat dolgoztak ki, illetve tananyagokat teszteltek és fejlesztettek; egyrészt a digitalizáció, másrészt pedig az ügyfélcentrikus innováció témakörében. Ezeket a képzési programokat majd a kamarák, illetve a képzőintézmények fogják végrehajtani. A Train-the-Trainer digitalizációval foglalkozó képzésre tavalyelőtt került sor a dániai Koldingban, az ügyfélközpontú innovációs képzés pedig tavaly volt Németországban, Hamburgban. A végleges koncepciókat a Miskolci Egyetemen tesztelték.

A projekt eredményei, illetve a tananyagok szabadon hozzáférhetők a kkv-k, azok szövetségei, a kamarák, illetve az egyetemek és főiskolák számára.