Az ország legnagyobb mechanikai szakmai fóruma

2023. augusztus 23.

A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának Műszaki Mechanikai Intézete idén tizennegyedik alkalommal szervezi meg a Magyar Mechanikai Konferenciát augusztus 29-31. között. Az 1971 óta négyévenként megrendezett szakmai fórum a mechanikával foglalkozó magyar szakemberek legnagyobb országos rendezvénye.

A konferencia elsődleges célja, hogy áttekintő és összefoglaló képet adjon a hazai mechanikai kutatásokról, beleértve az ipari alkalmazásokat és a mechanika oktatási kérdéseit is. Ezzel összhangban a találkozó az elméleti és az alkalmazott mechanika valamennyi területét felöleli (szilárd testek és folyadékok mechanikája, szerkezetek mechanikája, biomechanika, multidiszciplináris kutatások, numerikus modellezés és számítások).

A háromnapos konferencián 19 szekcióban 75 előadás hangzik el. Részeletes információ: www.mamek.uni-miskolc.hu

A XIV. Magyar Mechanikai Konferencia megnyitója: 2023. augusztus 29. (kedd), 10:00 óra

Helyszín: Miskolci Egyetem, Stefánia épület, 207. számú terem