1 perc ME: Egészségünkre – Száz év mechanika – Film, egyetem

2023. szeptember 7.

Egészségünkre.  A lakosság egészségének áttekintése állt a középpontjában annak az országos konferenciának, amelynek rendezésében társszervezőként a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kara is közreműködött. A szakemberek három napon át hat szekcióban a népegészségügy aktuális kérdéseit tekintették át.

Száz év mechanika. Az ország egyik legpatinásabb szakmai programját, a Magyar Mechanikai Konferenciát tizennegyedik alkalommal rendezték meg. A seregszemlének a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara adott otthont. A mechnikához kötődő szakmai tudományos konferenciák nemzetközi gyökerei egészen 1922-ig nyúlnak vissza.

Film, egyetem. Nemcsak a filmfesztivál nyílt meg szeptember 1-jén, hanem a Miskolci Egyetem és a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál közös kezdeményezése, a CineVersity programjai is a Csengey-kertben. Káel Csaba, filmügyi kormánybiztos a megnyitón kiemelte: a Miskolci Egyetem szerepvállalása a filmfesztiválon példaértékű.