1 perc ME: Intro Nap – Médiatudatosság – Taní-tani

2023. szeptember 12.

Intro Nap. Először rendezett az elsőéveseknek az egyetemista életet átfogóan bemutató tájékoztatást a Miskolci Egyetem. Az Intro Napon a hallgatói jogok és tanulmányi kötelezettségek mellett hangsúlyosan esett szó a mindennapi diákéletet támogató szolgáltatásokról, közösségi, kulturális, szabadidős és sport lehetőségekről.

Tudatosság. A médiatudatosság eddig megszokott formái már nem elégségesek a digitális jövő alakításában. Új készségeket kellene elsajátítani, közöttük olyanokat, mint a rosszindulatú tartalmak felismerése vagy az online empátia. Szakemberek erre is rávilágítottak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, a Miskolci Egyetem és a CineFest Nemzetközi Filmfesztivál szervezte konferencián.

Taní-tani. Élménynappal nyílt meg a hátrányos helyzetű gyermekek támogatására életre hívott Tanítsunk Magyarországért! program tizedik féléve a Miskolci Egyetemen. A munka segítésére két kisbuszt adott át a program kormánybiztosa, György László.