Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra érdemes kiemelkedő eredmények

2023. szeptember 12.

A Miskolci Egyetem 30 hallgatója nyert el Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat a 2023/2024. tanévben.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban tanulmányi és szakmai eredményeik magas színvonalának megtartása céljából azon hallgatók részesülhettek, akik a 2022/2023-as tanév időszakában kiemelkedő tanulmányi eredményt értek el; szakmai területükön kimagasló munkát végeztek; példamutató közösségi, sport, kulturális és egyéb tevékenységet folytattak.

A Miskolci Egyetem Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjasai a 2023/2024. tanévben:

Állam- és Jogtudományi Kar

Anyag- és Vegyészmérnöki Kar

Bartók Béla Zeneművészeti Kar

Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

Egészségtudományi Kar

Gazdaságtudományi Kar

Gépészmérnöki és Informatikai Kar

Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar

A Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra azok a hallgatók pályázhattak, akik államilag támogatott/állami ösztöndíjas, illetve költségtérítéses/önköltséges, teljes idejű alapképzésben, mesterképzésben illetve osztatlan képzésben vesznek részt, valamint a jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditpontot megszereztek.