Miskolci Egyetemi Sportnap az Európai Egyetemi Játékok jegyében

2023. szeptember 13.

A XXIII. Miskolci Egyetemi Sportnapot 2023. szeptember 20-án rendezik meg, az Egyetemi Sport Nemzetközi Napján, amikor egész Európában, több száz egyetemen, több ezer hallgató mozdul meg. A hagyományos sportági és kari vetélkedő mellett az idei rendezvény a jövő évben Miskolc és Debrecen közreműködésével megvalósuló Európai Egyetemi Játékokról is szól.

Az egyetemi sportnapra – az előnevezést igénylő sportágakon túl - sportos aktivitásokkal, bemutatókkal és meglepetés feladatok készül a sportiroda. A szervezők emlékeztetnek arra, hogy a 2023/24-es tanév a SPORT ÉVE a Miskolci Egyetemen, hiszen 2024. július 12-24. között Miskolc és Debrecen ad otthont az Európai Egyetemi Játékoknak (EUG), amely a kontinens legnagyobb hallgatói multisport eseménye. Szeptember 20-tól számos lehetőséget kínálnak az egyetemi polgárok számára, hogy becsatlakozzanak a szervezési folyamatokba, részesei legyenek egy egyedülálló eseménynek. Gyakornoki programokat, önkéntes tevékenységek kreditbeszámítását és izgalmas kiegészítő eseményeket kínálnak az érdeklődő hallgatóknak és egyetemi dolgozóknak!

Részletes program és nevezési linkek az Eseménynaptárban >>