1 perc ME: Hídszerep – Hegesztőlabor – Kutatók Éjszakája

2023. október 4.

Hídszerep. A diplomás munkavállalók és a munkaadók között híd szerepet tölt be a Miskolci Egyetem. Az Észak-Magyarország állásbörzéje, amelyet az intézmény támogatásával rendeztek a campuson, ösztönzi a vállalatok és az oktatás együttműködését.

Hegesztőlabor. Korszerű ívhegesztési laboratóriumot adtak át a Miskolci Egyetemen többek között a Müncheni Alkalmazott Kutatások Egyeteme támogatásával. A mintegy 100 millió forint értékű kutatóműhely az ipari fejlesztésekben megvalósuló egyetemi együttműködés új modelljét mutatja be. A laboratórium az ipari alkalmazási lehetőségek kutatását, valamint az egyetemi szakképzést egyaránt szolgálja.

Kutatók Éjszakája. A tudományos élet és a hozzá kapcsolódó kutatások világának közérthető, látványos oldalát mutatta meg a Kutatók Éjszakáján a Miskolci Egyetem. Az universitas sokszínű programsorozata kiegészülve a Civil Udvarral és a GasztroPlacc UNI rendezvénnyel idén is ezernyi érdeklődőt vonzott az Egyetemvárosba.