1perc ME: Jó a közösség – Statisztika Plusz – Három híján száz

2023. október 17.

Jó a közösség. A külföldi hallgatók megismerkedhetnek a Nemzetközi Hallgatói Önkormányzattal és a tanév programjaival a Miskolci Egyetemen hagyományosan rendezett Welcome Day-en. A nemzetközi hallgatók úgy látják: nagyszerű hagyományokat, jó kultúrát és jó közösséget kínál a miskolci campus. Jövő héten közös töklámpa-faragásra várja a magyar és a külföldi hallgatókat az egyetem.

Statisztika Plusz. Hagyomány- és egyben kapcsolatteremtő tudományos konferenciát rendezett a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara Statisztika + címmel. A tudományos tanácskozásra a Miskolci Egyetem szakértőin kívül Budapestről és Szegedről is érkeztek előadók.

Három híján száz. Rekordszámban adtak vért a Miskolci Egyetem dolgozói és hallgatói a Magyar Vöröskereszt által szervezett véradáson két napon keresztül. Többen sokadszor adakoztak. Prof. Dr. Mucsi Gábornak, a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar dékánjának például ez volt a jubileumi 25. véradása.