MAB klub: előadások a tudományostól a közéleti témákig

2024. január 30.

Aktuális tudományos, közéleti és ismeretterjesztő témákban tartanak előadásokat a MAB klub február 14-én kezdődő tavaszi sorozatában. Az érdeklődők előtt nyitott, ingyenesen látogatható programot a Miskolci Akadémiai Bizottság és a Miskolci Egyetem közösen szervezi.

A MAB klub helyszíne az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság székháza (Miskolc, Erzsébet tér 3.), ahol az előadások 17:30-kor kezdődnek.

Tervezett témák és meghívott előadók:

Február 14.

Dr. Valikovics Attila: A rettegett stroke. Az agyi keringészavarok megelőzési lehetőségei, modern diagnosztikája és terápiája.

Február 28.

Lepsényi István: Hidrogén

Március 13.

Dr. Pásztor Szabolcs: Miért nem fejlődnek az afrikai gazdaságok? Néhány gondolat a gazdasági kihívások megértéséhez