A világ legjobbjai között a szuperszámítógépeseink

2015. május 11.

A világ legrangosabbb szuperszámítógépes versenyének döntőjébe jutott egyetemünk informatikus csapata – egyedül Európából.  Az immár negyedik éve megrendezett Asia Student Supercomputer Challenge elnevezésű verseny döntőjében hallgatóink kínai, orosz, szingapúri és thaiföldi hallgatók mellett a világhírű MIT (Massachusetts Institute of Technology) diákjaival is összemérhetik tudásukat.

Az idei évben a versenyre öt kontinens 150 egyeteméről neveztek informatikus csapatok, amely szám már önmagában is jól jelzi a verseny nemzetközi rangját. Az első forduló megmérettetésein túljutva a 150 induló csapatból a legjobb 16 került a májusi döntőbe.

Informatikus hallgatóink már a tavalyi évben is nagy sikerrel vettek részt a versenyen, ahol szintén a Top16-ba, így a döntőbe kerültek. Idén a versenyre nevezett csapatok száma közel kétszerese a tavalyinak, így még nagyobb fegyverténynek számít a döntőbe kerülés.

Miskolci Egyetem szuperszámítógépes csapatának tagjai:

- Flaskó László (III. évf. mérnökinformatikus)

- Klusóczki Dávid (III. évf. mérnökinformatikus)

- Maradics Zoltán (III. évf. programtervező informatikus)

- Pető Albert (I. évf. mesterszakos mérnökinformatikus)

- Palkó Dániel (III. évf. programtervező informatikus)

Szakmai vezető: Dr. Vincze Dávid (Általános Informatikai Intézeti Tanszék)

A hírhez kapcsolódó sajtóanyag  ITT olvasható.