Kínai delegáció járt az egyetemen

2015. július 20.

2015. július 16-án a Magyar Gépjárműipari Innovációs Konzorcium tagjaival folytatott tárgyalások részeként egyetemünk vendége volt egy 9 tagú kínai delegáció, amelyet Lyu Chao, a kínai TANHAS Group (Tianjin) igazgatótanácsának elnöke vezetett. A vendégeket Prof. Dr. Kékesi Tamás tudományos és nemzetközi rektorhelyettes fogadta, majd Xiaoyuaan Zhu igazgató asszony az egyetem Konfuciusz Intézetét, Vadászné Prof. Dr. Bognár Gabriella intézetigazgató asszony pedig a Gépészmérnöki és Informatikai Kart, ill. annak Gép- és Terméktervezési Intézetét mutatta be. Az ezt követő kötetlen beszélgetésen a közös együttműködésről tárgyaltak a felek, majd szóba került a járműiparban, elsősorban a hajtások fejlesztésében folytatott közös kutatás néhány kérdése is.

A látogatás alkalmával készült fotók: