Kihelyezett képzést tervez indítani a Miskolci Egyetem Sátoraljaújhelyen

2015. augusztus 10.

2015. augusztus 7-én a Miskolci Egyetem rektora szándéknyilatkozatot írt alá Szamosvölgyi Péterrel, a város polgármesterével az egyetem Sátoraljaújhelyen indítani tervezett kihelyezett képzéséről.

Az erre a célra létesítendő Közösségi Felsőoktatási Képzési Központtól nem csak azt várják a felek, hogy Sátoraljaújhely lép egyet előre az egyetemi várossá válás útján, ezáltal is csökkentve a régiót sújtó elvándorlást, hanem hogy a központ segítségével a Miskolci Egyetem a szlovákiai Bodrogközből is a korábbinál nagyobb számban fogad majd diákokat. Dr. Torma András rektor szerint ez a mostani alkalom egy lehetőség, amellyel nagy lépést tettek abba az irányba, hogy egy év múlva már a képzés beindulásáról számolhassanak be.