Egyetemünk a 4. legzöldebb az országban

2016. február 10.

A Miskolci Egyetem 2015-ben első alkalommal vett részt a UI Green Metric World University Ranking versenyén, és a magyarországi felsőoktatási intézmények közül a 4. helyen végzett, csak pár ponttal lemaradva a 3. helyezett ELTE mögött.

A világrangsor elkészítéskor az intézményeket többek között az alapján állították sorrendbe, hogy hogyan aránylik a campus területéhez a zöldfelületek nagysága, mennyire törekszenek a klímaváltozás hatásainak csökkentésére, a víz védelmére, az egyetemen keletkezett hulladék újrahasznosítására, vagy a papír, illetve a műanyag használatának csökkentésére.

A fenntarthatósági szempontok alapján a világrangsorban a Miskolci Egyetem infrastruktúrája, az oktatása, valamint a hulladékgazdálkodási tevékenysége is előkekelő helyen végzett.

A részletesebb eredmények ITT tekinthetőek meg.