Sajtótájékoztatón mutatta be Palkovics László államtitkár a Campus Mundi programot

2016. február 12.

2016. február 12-én a Miskolci Egyetemen tartott sajtótájékoztatón mutatta be Dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár a Campus Mundi programot.

A hétfőtől már az oktatás egészéért felelős államtitkár elmondta, hogy a Campus Mundi programmal többek között az a tárca célja, hogy 2023-ra a hazai felsőoktatásban diplomát szerző hallgatók között 10%-ról 20%-ra nőjön azoknak az aránya, akik tanulmányaik során külföldi részképzésben vagy szakmai gyakorlaton vettek részt.

A sajtótájékoztatón részt vett Tordai Péter, a Tempus Közalapítvány igazgatója is, aki kiemelte, hogy a sajtótájékoztató napján a Tempus Közalapítvány oldalán megjelent a program első, tavaszi félévre szóló pályázati felhívása, illetve egy héten belül elérhetővé fog válni az online jelentkezési felület is a hallgatók számára. Hangsúlyozta, hogy a tanulmányi részképzésre március 10-ig, a szakmai gyakorlatra és a rövid tanulmányutakra pedig április 10-ig lehet jelentkezni.

A rendezvény kapcsán készült sajtóanyagot ITT lehet megtekinteni.

A rendezvényen készült fotók:

A fotókat Lengyel Attila készítette.