Disputa Prof. Dr. Torma Andrással, egyetemünk rektorával

2016. március 25.

Az Egyetemi Könyvtár megújulásának részeként megalakult a Miskolci Egyetem Létértelmező Köre: az eMElő. A Kör célja, hogy alkalmat biztosítson az egyetemi polgárok kötetlen találkozásaira, egymás jobb megismerésére, az Egyetem és a Város közötti kapcsolat erősítésére.

Március 22-én Prof. Dr. Torma András rektorral beszélgetett dr. Pankucsi Márta jogász-szociológus, a Szociológiai Intézet oktatója.

Mindenki ismeri az egyetem rektorát. De ki ismeri személyesen Torma Andrást? Tudjuk, hogy mit jelent neki szülőhelye: Nagykálló? Milyennek látta az egyetemet szegedi egyetemistaként? És: miért éppen Miskolc? Szerinte merre tart az emberiség? Specializálódott szakbarbárok magányosan élő, boldogtalan tömegévé válunk, vagy összehangoljuk tudásainkat, és a jobb, boldogabb emberi élet szolgálatába állítjuk? Ilyen és hasonló kérdésekről esett szó az eMElő kör első alkalmán.