Hol van a víz szerepe? - elmondta a nagykövet

2016. április 1.

Kőrösi Csaba nagykövet "Paradigma-váltás a fejlődési stratégiában; hol van a  víz szerepe?" címmel tartott előadást 2016. március 31-én az egyetemen.

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara által "Természeti Erőforrások Akadémiája" (TEA) címmel meghirdetett előadássorozatot első előadója Kőrösi Csaba nagykövet, a Köztársasági Elnöki Hivatal Környezeti Fenntarthatóság Igazgatóságának igazgatója volt, aki Magyarország Állandó ENSZ Képviseletének korábbi vezetője, a fenntartható fejlődési célokat kidolgozó ENSZ tárgyalási folyamatának társelnöke volt. Az ő kezdeményezésére jött létre az ENSZ-ben a fenntartható vízgazdálkodás érdekében kialakított, és mintegy 100 tagállamot átfogó "Víz Barátai" platform. Kőrösi Csaba 2015 januárja óta vezeti a Köztársasági Elnöki Hivatal újonnan létrehozott Környezeti Fenntarthatósági Igazgatóságát.

Az előadáson készült fotók:

A fotókat Kiss Viktor készítette.