Ösztöndíjakat adott át a miniszter

2016. április 15.

2016. április 14-én Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter Nemzeti Kiválósági Ösztöndíjakat adott át a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói számára az egyetem Díszaulájában.

Az Igazságügyi Minisztérium 2016-ban „A jogászképzés színvonalának emelését célzó” programot indított, aminek részeként a vidéki jogi karokon tanuló jogászhallgatók számára ösztöndíjat alapítottak.

A 2015/16-os tanév második félévében a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara is meghirdette az IM Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjat a nappali tagozatos államilag finanszírozott és önköltséges jogászhallgatói számára.

Az 5 hónapon keresztül havi 50.000 Ft összegű támogatást jelentő ösztöndíjakat ünnepélyes keretek között Prof. Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter adta át az ÁJK 43 hallgatójának.

Az eseményen készült videó:

Az eseményen készült fotók:

A fotókat Kiss Viktor készítette.