Együttműködési megállapodás született a Miskolci Egyetem és Sátoraljaújhely város között

2016. április 27.

Sátoraljaújhely Város Önkormányzatával írt alá egyetemünk rendhagyó együttműködési szerződést 2016. április 26-án. Az együttműködés különlegességét az adja, hogy eredményeként egy felsőoktatási képzési központ fog létrejönni Sátoraljaújhelyen.

Az eseményen elhangzott, hogy a kormány hat ilyen képzőközpont létrehozását tervezi, elsősorban olyan hátrányos helyzetű térségekben, ahol a felsőoktatási intézményektől távolabb élő fiataloknak már az is nehézséget jelent, hogy eljussanak az adott intézménybe. Ezek a képzőközpontok fontos szerepet tölthetnek be a régió fiataljainak helyben tartására irányuló törekvésekben is.

Az esemény kapcsán készült sajtóanyag ITT olvasható.

Az aláírási ceremónián készült fényképek:

A fényképeket Kiss Viktor és Lengyel Attila készítette.