Mechatronikus hallgatóink sikere a WRO Advanced Robotics Challenge Hungary versenyen

2016. április 28.

A WRO - World Robot Olympiad egy nemzetközi oktatási program, amelynek versenyei 50 ország több mint 20.000 csapatát mozgatja meg évente. 2016-ban először került Magyarországon megrendezésre a WRO Advanced Robotics Challenge a National Instruments, a Virtuális Műszerezésért Alapítvány és az Edutus Főiskola szervezésében.

A WRO Advanced Robotics Challenge-en 17-25 éves, felsőoktatási hallgatók vehettek részt, akik 2-3 fős csapatokban, ipari technológiával megtervezték és megépítették bowlingozó robotjukat úgy, hogy az képes volt a versenykiírásban megadott feladatot elvégezni.

A magyarországi regionális fordulót 2016. április 22-23-án rendezték meg Debrecenben, amelyen részt vett a Miskolci Egyetem három mechatronikai mérnök alapszakos hallgatója:

Bogár András, Dienes Dénes és Kovács Gergő.

A versenyen 7 magyarországi felsőoktatási intézmény 20 csapata vett részt. Hallgatóink csapata a Strike-ME az előkelő 7. helyezést érte el.

Hallgatóinknak gratulálunk és további sok sikert kívánunk!