Újra a világ élmezőnyében a Miskolci Egyetem szuperszámítógépes hallgatói

2016. május 4.

A Miskolci Egyetem csapata idén is bejutott a nívós világszintű szuperszámítógép-verseny, az Asia Student Supercomputer Challenge (ASC16) Kínában megrendezett döntőjébe, ahonnan a rangos „Első osztályú díjjal” („First Class Award”) térhetett haza.

A 2016-os versenyre összesen több mint 170 csapat jelentkezett a világ számos pontjáról, a megmérettetés ázsiai döntőjén azonban csupán az első fordulóban legjobb eredményt elérő 16 csapat vehetett részt – így számos ázsiai csapat, illetve az Egyesült Államok, Kolumbia és Oroszország egy-egy felsőoktatási intézményének csapata mellett a Miskolci Egyetem Gépész­mérnöki és Informatikai Karának hallgatói formációja is.

A miskolci csapat visszatérő jó szereplését az is elősegíti, hogy a szuperszámítógép-technológia megismerése és használata mára szervesen beépült a Miskolci Egyetem informatikus-képzésébe.

A csapat tagjai:

- Flaskó László (III. évf. mérnök-informatikus),

- Klusóczki Dávid (III. évf. mérnök-informatikus),

- Kovács Gábor (III. évf. mérnök-informatikus),

- Palkó Dániel (I. évf. mester­szakos mérnök-informatikus)

- Soós Róbert (III. évf. mérnök-informatikus).

A csapat vezető okta­tója: Dr. Vincze Dávid, a GÉIK Informatikai Intézetének adjunktusa

A sikeres szereplésről készült sajtóanyag megtekinthető ITT.

A témában tartott sajtótájékoztatón készült képek:

A fotókat Kiss Viktor és Lengyel Attila készítette.