III. helyezést ért el egyetemünk hallgatója a nálunk rendezett kínai nyelvi versenyen

2016. május 10.

A Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete abban a megtiszteltetésben részesült, hogy a Kínai Népköztársaság Nagykövetségének felkérésére 2016. május 6-án megrendezhette a „Chinese Bridge” országos kínai nyelvi verseny egyetemi és főiskolai hallgatók részére szervezett magyarországi fordulóját.

A rendezvényen a Nagykövetség oktatási ügyekért felelős munkatársán kívül megjelentek a résztvevő felsőoktatási intézmények kínai és magyar igazgatói, a felkészítő nyelvtanárok és természetesen a versenyzők. Egyetemünket Lovácsi Nóra képviselte, aki kiváló teljesítménnyel harmadik helyezést ért el. A rendezvényt egyetemünk tanulmányi rektorhelyettese, Óváriné Dr. Balajti Zsuzsanna nyitotta meg. A verseny végeztével a Szenátus üléstermében a Kínai Népköztársaság nagykövete nevében Wu úr adott nagyszabású állófogadást a mintegy 80 főnyi vendégseregnek.