Együttműködési megállapodást kötött a MAVIR és a Miskolci Egyetem

2019. március 27.

Hosszú távú együttműködési megállapodást írt alá egyetemünk a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt-vel. A megállapodás célja, hogy a két szerződő fél a kölcsönösség és együttműködés elvén alapuló, a műszaki ismeretek fejlesztését célzó megállapodást alakítson ki egymással az egyetemen folyó villamosmérnök-képzés gyakorlati szempontú fejlesztése és bővítése érdekében.

Thaiföldi egyetemi delegáció tett látogatást a Miskolci Egyetemen

2019. március 27.

A thaiföldi Rajamangala University of Technology Isan, RMUTI (Királyi Műszaki Egyetem) legmagasabb rangú vezető delegációja tett érdeklődő látogatást egyetemünkön 2019. március 26-án. A vendégek célja a korábbi (2016-os) kapcsolatteremtő látogatásuk után elindult intézményes együttműködésünk megerősítése, továbbfejlesztése volt.

Ismét a miskolci lett Magyarország legszebb campusa

2019. március 26.

Két év után ismét a Miskolci Egyetem campusát választották meg a legszebbnek az egyik felsőoktatási hírportál olvasói. Az öt napig tartó szavazás során 22 300 szavazat érkezett, ennek csaknem 31 százalékát adták a mi campusunkra.

Konferencián értékelték a „Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program” eredményeit

2019. március 25.

A Miskolci Egyetem 10 másik magyar egyetemmel együtt került be a 2017-ben útjára indított „Kiválósági Programba”, amelynek keretében 2018-ban összesen 900 millió forintot nyert el két kiemelt tématerületi programjára. A három műszaki kar által koordinált Természeti Erőforrások Optimalizálása Korszerű Technológiákra Alapozva program első évének eredményeit 2019. március 25-én konferencián értékelték.

A Pénzügyi Kultúra Nagykövete lett egyetemünk Gazdaságtudományi Kara

2019. március 25.

Az országban elsőként a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara kapta meg a Magyar Bankszövetség "Pénzügyi Kultúra Nagyköveti Díját" a pénzügyi tudatosság fejlesztésében végzett folyamatos és elkötelezett támogató munkájáért.

Egyetemünkön is megünnepelték a Víz Világnapját

2019. március 25.

Tudományos előadásokkal, nemzetközi úszóversennyel, fotó-poszter pályázattal és több korcsoportnak szóló tematikus pályázatok kiírásával ünnepelték meg a Víz Világnapját a Miskolci Egyetemen.

A CERN-nel együttműködve fejleszt és tesztel szupravezető anyagokat a Miskolci Egyetem

2019. március 22.

A genfi székhelyű Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) és a Miskolci Egyetem együttműködési megállapodást írt alá a következő generációs hadronütköztető szupravezető alapanyagokból álló alkatrészeinek fejlesztésére és tesztelésére. A nemzetközi tudástranszferrel megvalósuló, 2038-ig szóló együttműködés megvalósulásával a Miskolci Egyetem közvetlenül be tud kapcsolódni a CERN által végzett kutatások nemzetközi élvonalába. A most induló projektben összesen mintegy 30 miskolci oktató, kutató, doktorandusz és hallgató működik együtt a CERN tudóscsapatával.

Lovagkeresztet kapott egyetemünk professzora

2019. március 13.

Prof. Dr. Kocziszky György, a Gazdaságtudományi Kar Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézete Regionális Gazdaságtan Tanszékének egyetemi tanára Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vett át 2019. március 12-én Kásler Miklóstól, az emberi erőforrások miniszterétől a Várkert Bazárban.

Nemzetközi elismerésben részesült a Miskolci Egyetem minőségfejlesztési oktatási programja

2019. március 11.

A Gellért Szállóban rendezett nagyszabású díjátadón vehette át egyetemünk az oktatási szférában működő szervezetek kategóriájában egyedüliként elnyert rangos elismerést 2019. március 7-én. A „Teljes hallgatói életciklust lefedő tanulástámogatási rendszer a régió szolgálatában” (Support system covering all phases of the student life cycle in the service of the region) elnevezésű pályázat a világszerte benyújtott 464 innováció közül nyerte el a 24 díj egyikét 2019. február 27-én Pekingben (Kínában), ennek a díjátadójára került most sor Budapesten.

Földtudományi diákkonferencián mérték össze középiskolások a tudásukat

2019. március 11.

Az idén már tizenkettedik alkalommal megrendezett Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát 2019. március 8-9-én (pénteken és szombaton) tartották a Miskolci Egyetemen, a rendezvényre 18 előadói nevezés érkezett az ország 12 középfokú oktatási intézményéből, valamint Erdélyből.