Hallgatói Információs Zsebkönyv

2014. szeptember 10.

Megjelent a 2014/2015-ös tanév Hallgatói Információs Zsebkönyve, a Miskolci Egyetem tanévenként megjelenő ingyenes információs kiadványa, melyet ezúton szeretnénk figyelmedbe ajánlani.

Egyetemi színházbérlet

2014. szeptember 4.

Ezúton szeretnélek tájékoztatni az „egyetemi színházbérlet” megrendelésének lehetőségéről, amelyet a Diák Iroda szervez.

„Egyenes út az általános iskolától a középiskolán át az egyetemig" – együttműködés a beiskolázásért

Ezzel a címmel közös mintaprojekt kialakítása és működtetése céljából írt alá megállapodást a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon és a Komlóstetői Református Általános Iskola a Szakértők Regionális Egyesülete Miskolc közreműködésével.

A Miskolci Egyetem újra ott lesz az Educatio nemzetközi szakkiállításon

Az Észak-Magyarország Régió legszélesebb és legszínes képzési palettáját mutatja be a Miskolci Egyetem az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon a budapesti Hungexpo A pavilonjában. A magyarországi egyetemek seregszemléje az egyik legnagyobb országos rendezvény, amely elsősorban a felvételi előtt álló középiskolás diákokat várja ezen a héten csütörtöktől szombatig.

„Tudás nélkül nem teljes az emberi élet” – Diplomaátadók a GTK-n és az ETK-n

A Gazdaságtudományi Kar és az Egészségtudományi Kar végzős hallgatói a Miskolci Egyetem szenátusának nyilvános ülésén vették át diplomájukat február 8-án délelőtt. Az ünnepélyes eseményen adták át a karok doktori és habilitációs okleveleit, a Kiváló Oktató- és Becsületdiplomákat, valamint a Bosch-díjat is.

Élőben közvetítjük a februári diplomaátadó ünnepségeket

A már megszokott módon a 2020. február 6 és 7-én tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések az interneten követhetők.

Ösztöndíj program a Fidzsi-szigeteken!

Think Pacific online ösztöndíj program 150 finanszírozott helyet kínál. Új-Zélandtól mintegy 2000 kilométerre fekszik és több mint 300 szigetből áll. Ezúttal nem kell útra kelni, elég csak az internet.

Éremeső: a Miskolci Egyetem úszói és a tájfutói is remekeltek

A Miskolci Egyetem hallgatói közül Sztankovics Anna két aranyat, Vécsei Réka egy ezüstöt és egy bronzérmet szerzett a múlt hétvégén, Budapesten megrendezett úszó Magyar Egyetemi Főiskola Országos Bajnokságon. A Vértesben megrendezett Magyar Egyetemi és Főiskolai Tájékozódási Futó Országos Bajnokságon pedig egy harmadik helynek örülhettünk.

Kedves Hallgatók, Doktoranduszok, Fiatal kutatók!

A Miskolci Egyetem és az MVM Smart Future Lab Zrt. együttműködésében a 2021-2022 tanévben hallgatói vállalkozói inkubációs programot hirdettünk. Az első félévben e programot a Start-ME-up versennyel zártuk le, ahol másfél millió forintnyi pénzjutalmat osztottunk szét a hallgatók között.

Élőben közvetítjük a diplomaátadó ünnepségeket!

A 2023. június 29-én és 30-án, valamint a július 4-én tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusi ülések az interneten, a Miskolci Egyetem YouTube-csatornáján is nyomon követhetőek!