Hírek

Ipari fejlesztési feladatokat oldanak meg nemzetközi team-munkában a Gép- és Terméktervezési Intézet hallgatói

2018. szeptember 24.

Nemzetközi projekt keretein belül egy újabb féléves ipari projektmunka indult meg finn, román és magyar hallgatók részvételével 2018 szeptemberében...

DUÁLIS HALLGATÓI SZERZŐDÉSEKET ÍRTAK ALÁ A MŰSZAKI ANYAGTUDOMÁNYI KARON

2018. szeptember 17.

2018. szeptember 14-én ünnepélyes keretek között aláírták szerződéseiket a Műszaki Anyagtudományi Kar duális képzésben résztvevő hallgatói a partnercégekkel. Miskolctól, Dunaújvároson át Győrig, összesen 10 vállalat fogadja az elsőéves duális anyagmérnök hallgatókat.

Megnyitották a tanévet a testvéregyetemünk Erdőmérnöki Karán is

2018. szeptember 12.

Nagy István agrárminiszter és Szabó Tünde sportért felelős államtitkár jelenlétében nyitották meg a tanévet a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karán. A rendezvényen Prof. Dr. Torma András rektor mellett Prof. Dr. Szűcs Péter, a Műszaki Földtudományi Kar dékánja, valamint dr. Mende Tamás, a Műszaki Anyagtudományi Kar dékánhelyettese képviselte intézményünket.

Egyetemi kitüntetéseket és a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjakat szimbolizáló okleveleket adtak át a Díszaulában

2018. szeptember 11.

Egyetemi kitüntetéseket és a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjakat szimbolizáló okleveleket adtak át a 2018. szeptember 7-én a Díszaulában tartott nyilvános ünnepi szenátusi ülésen.

Második tanévét kezdte meg az ózdi és sátoraljaújhelyi kihelyezett képzés

2018. szeptember 10.

A 2018/19-es tanévben immár második alkalommal indítja el kihelyezett képzéseit a Miskolci Egyetem az ózdi telephelyén és a sátoraljaújhelyi kihelyezett közösségi felsőoktatási képzési központjában. A Miskolci Egyetem a helyi munkaerőpiac igények figyelembe vételével indította be a két városban a képzéseit, ezzel is elősegítve a régió fejlődését, a képzett, diplomás munkaerő helyben tartását.

Lesz-e holnap is tiszta vizünk? – Egymilliárd forintos kutatási program indult a hazai ivóvízellátás vizsgálatára

2018. szeptember 8.

Vajon elég tiszta víz folyik-e a csapból? Biztonságos a csapvíz fogyasztása az egész országban? Meddig tart ki ez a vízkincs? Most egymilliárd forintos NKFIH-támogatásból tárhatják fel a kutatók a hazai ivóvízellátás állapotát a Nemzeti Víztudományi Program keretében. E témákról beszél Szűcs Péter, az MTA doktora, a Nemzeti Víztudományi Program Irányító Testületének tagja, a Miskolci Egyetem dékánja, egyetemi tanára.

A két ősi műszaki kar is átadta a vas-, gyémánt- és aranyokleveleit

2018. szeptember 6.

Vas-, gyémánt- és aranyokleveket adott át a Műszaki Földtudományi és a Műszaki Anyagtudományi Kar az ezen a karokon (illetve azok jogelődjein) 65, 60 és 50 éve végzett mérnököknek 2018. augusztus 31-én.

Vándorkiállításon mutatkozik be a 170 éves Magyar Honvédség

2018. szeptember 3.

A Miskolci Egyetem ad helyet annak a vándorkiállításnak, amely a Magyar Honvédség 170 éves történetét mutatja be. A kiállítás az egyetem A/4-es főépületének földszintjén, a „Régi Aulában” tekinthető meg.

Encs „csalogánya” is részt vett a Gólyatáborban

2018. augusztus 31.

Szakmai programok, közösség- és a csapatépítő feladatok, sport- és ügyességi vetélkedők, kirándulások, közös bográcsozások, de még egy pincetúra is helyet kapott a Miskolci Egyetem napokban befejeződött Gólyatáborában. De persze nem csak buliból állt ez a 4 nap, ugyanis a „bALEK7”-en a felsőbbévesek a kampuszra frissen berepült gólyákat az egyetemi élet nehézségeire, buktatóira is felkészítették.

Megtekinthetőek a júniusi diplomaátadó ünnepségek fotói és videói

2018. augusztus 23.

A 2018. június 28-ai délelőtti (BTK, BBZI) és délutáni (MFK, ÁJK), valamint a 2018. június 29-ei délelőtti (GTK, EK) és délutáni (MAK, GÉIK) diplomaátadó ünnepségeken készült fotók és videók az alábbiakban érhetőek el (ill. tölthetőek le).