Aláírták a Kollektív Szerződés módosítását

2020. augusztus 7.

A szakszervezet és az egyetem vezetői aláírták a módosított Kollektív Szerződést, amely az aláíró felek szerint pozitívan befolyásolja az 1300 egyetemi munkavállaló foglalkoztatásának körülményeit. A Kollektív Szerződés módosítását a Miskolci Egyetem fenntartóváltásának következtében átalakult foglalkoztatási körülmények is indokolták.

LU Xu Zhong, a kínai Nagykövetség attaséja látogatott egyetemünkre

2020. július 29.

Az intézményi változások ellenére a magyar és kínai partnerek elhivatottak a 2013-ban megkezdett tudományos-kulturális együttműködés folytatására.

Látlelet a járványhelyzetről - a BTK oktatói és hallgatói publikációikban a COVID 19 vírus hatásait vizsgálták

2020. július 9.

Több oldalról is tanulmányozták az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézete oktatói és hallgatói a koronavírus-járvány hatásait, kutatásaik eredményéről egy online-kötetben adtak számot.

PROF. DR. LATORCAI JÁNOS, AZ ORSZÁGGYŰLÉS ALELNÖKE A LOGISZTIKAI INTÉZET ZÁRÓVIZSGÁJÁN VETT RÉSZT

2020. június 24.

2020. június 23-án a logisztikai mérnöki alap- és mesterszakos hallgatók záróvizsgájára került sor a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetében. A záróvizsga-bizottság munkájában részt vett Prof. Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, aki látogatása során megbeszélést folytatott Prof. Dr. Torma Andrással, a Miskolci Egyetem rektorával az egyetem jövőjét érintő kérdésekről.

Prof. Dr. Horváth Zita a Miskolci Egyetem rektorjelöltje

2020. június 18.

A Miskolci Egyetem Szenátusa a 2020. május 28-án megtartott ülésén a két rektori pályázó közül Prof. Dr. Horváth Zita egyetemi tanár rektori tisztségre benyújtott pályázatát támogatta, és Őt rektorjelöltnek megválasztotta.

Egyetemünk egykori hallgatója az új Kuratórium elnöke

2020. június 12.

2020. június 11-én az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára, Prof. Dr. Bódis József sajtótájékoztatójából kiderült a 2020. augusztus 1-én modellváltó egyetemek állami vagyonkezelő alapítványai kuratórium elnökeinek névsora.

A világrangsorok is jegyzik a Miskolci Egyetemet

2020. június 12.

Idén a Miskolci Egyetem is felkerült a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es világrangsorára, ami az egyik legismertebb – és az intézmények nemzetközi megítélésében is presztízsteremtő – nemzetközi felsőoktatási ranglista.

EGYÜTTMŰKÖDÉSI MEGÁLLAPODÁS A KORONAVÍRUS MEGFÉKEZÉSE ÉRDEKÉBEN

2020. június 3.

Együttműködési megállapodást kötött a Miskolc Egyetem, A KONTASET Kft. és a TOSOT Magyarország a koronavírus-járvány megfékezése érdekében.

A Miskolci Egyetem beszámolt a maszk-gyártósor fejlesztésekről

2020. május 31.

Az Innovációs és Technológiai Minisztériumban járt a Miskolci Egyetem az ITM fejlesztések c. online Tudományos Konferencián, ahol partnerünkkel, a HD-TOOLS Kft-vel végzett maszk gyártósor rekonstrukciós fejlesztésekről Deák Csaba kancellár, valamint Siménfalvi Zoltán egyetemi docens, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja prezentált.

Magánegyetemként működik tovább a Miskolci Egyetem, de ez a hallgatók jogállását nem érinti

2020. május 29.

Költségvetési szerv helyett magánegyetemként látja el közfeladatait a Miskolci Egyetem 2020. augusztus 1-től, ami rugalmasabb működést és a versenyképesség növelését teszi lehetővé.