Hírek

Nyílt felhívás az INNOCAT Pilot tesztre: Közületi nehézgépjárművek katalizátorának felújítása/utólagos felszerelése

2020. szeptember 25.

Az INNOCAT konzorcium elindítja a projekt kísérleti tevékenységeit a résztvevő országaiban azzal a céllal, hogy elterjessze az innovatív technológiáját az újrahasznosítás és a Platina fémek helyettesítése területén az autóipari katalizátorokban, ezzel hozzájárulva a tiszta szállítás és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentés erőfeszítéseihez az európai városi területeken.

Online adta át az 5G vizsgálatához készült labort az NMHH a Miskolci Egyetemnek

2020. szeptember 25.

Az újgenerációs hálózatok modellezését és vizsgálását segíti a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság hírközlési laborja a Miskolci Egyetemen. A koronavírus-járvány miatti kockázatokat kiküszöbölve a labor fölavatásához kapcsolódó eseményt streamelve tartották meg szeptember 24-én. Karas Monika szerint az 5G működtetéséhez egyre több hozzáértő szakemberre lesz szükség, és az egész ország érdeke, hogy ők naprakész tudással induljanak el a pályán.

Fiatal Kutatók Fóruma

2020. szeptember 23.

Közös gondolkodásra hívta a Miskolci Egyetem fiatal kutatóit és oktatóit az egyetem újonnan kinevezett rektora, Prof. Dr. Horváth Zita.

Idén is indít fizikából ingyenes érettségi előkészítőt a Fizikai Intézet

2020. szeptember 23.

A Miskolci Egyetem Fizikai Intézete ebben a tanévben is ingyenes előkészítőt hirdet azon 11. vagy 12. osztályos középiskolai diákok részére, akik fizikából szeretnének érettségizni, illetve egyetemi vagy főiskolai tanulmányaik során fizikát fognak tanulni.

Idén online lesz a Lányok Napja

2020. szeptember 22.

2020. október 1-én idén is megrendezi a Lányok Napját a Miskolci Egyetem. Ez a Lányok Napja azonban más lesz, mint a többi: idén rendhagyó módon online fogjuk megtartani.

Együttműködést kötött a Miskolci Egyetem a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálattal

2020. szeptember 21.

A Miskolci Egyetem és a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat 2020. szeptember 10-én csütörtökön az oktatási-, a kutatási-, a kiválasztási és a tudományos tevékenység területeit egyaránt érintő együttműködési megállapodást írt alá a Szenátus teremben.

Innovatív megoldásokról, fejlesztésekről tanácskoztak a Miskolci Egyetemen

2020. szeptember 18.

A Miskolci Egyetem Technológia- és Tudástranszfer Igazgatósága 2020. szeptember 14-én online konferenciát tartott „Innovatív megoldások, fejlesztések a Miskolci Egyetemen” címmel.

Miért érdemes fiatalon is civil közösségekben tevékenykedni?

2020. szeptember 16.

A fenti címmel új, szabadon választható egyetemi tantárgy indul az első félévben, amely az egyetem bármely karának nappali vagy levelező szakos hallgatója által felvehető.

Minisztériumi kitüntetésben részesültek oktatóink

2020. szeptember 16.

Dr. Palkovics László, az innovációért és technológiáért felelős miniszter 2020. szeptember 1-én, a Magyar Felsőoktatás Napja alkalmával az Innovációs és Technológiai Minisztérium kitüntetését adományozta a Miskolci Egyetem 5 oktatójának.

Együttműködési megállapodást írt alá az SZTNH és a Miskolci Egyetem - első lépésként ingyenes tankönyvet kapnak az elsőévesek

2020. szeptember 15.

Együttműködési megállapodást írt alá a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Miskolci Egyetem. Az együttműködés célja, hogy az egyetem hallgatói tudatosabb kezeljék a létrehozott szellemi tulajdonukat, és megtanulják, hogyan tudják azt hasznosítani. Az SZTNH az együttműködés első lépéseként 500 ingyenes tankönyvet ajánlott fel az első éves hallgatóknak, hogy könnyebben elsajátíthassák az eredményeik megvédéséhez szükséges tudást.