Farewell Party-n búcsúztak egyetemünktől a külföldi hallgatók

2020. szeptember 14.

Vidám összejövetel keretében búcsúztak és ünnepeltek a végzős külföldi hallgatók 2020. szeptember 1-én a Miskolci Egyetem Díszaulájában. A rendezvényen felidézték az itt töltött évek legemlékezetesebb pillanatait, közösen zenéltek, majd pezsgős koccintáson vettek búcsút egymástól.

Ünnepi szenátusüléssel indult az új tanév

2020. szeptember 10.

2020. szeptember 7-én 10 órakor ünnepi szenátusülés keretében nyitotta meg az új tanévet Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora. Az első évfolyamos hallgatók eskütételével kezdődött az ünnepi tanévnyitó szenátusülés, majd Veres Pál, Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere köszöntötte és a város kulcsának átadásával jelképesen a város polgáraivá fogadta a gólyákat.

Csaknem száz kitüntetést adtak át az ünnepi szenátusi ülésen

2020. szeptember 10.

Kitüntetésátadó Ünnepi Szenátusi Ülést tartott a Miskolci Egyetem 2020. szeptember 5-én. A rendezvényen 1 miniszteri, 63 egyetemi és 31 kari kitüntetést adtak át.

Államtitkári részvétellel tartott toborzót a Tanítsunk Magyarországért mentorprogram

2020. szeptember 10.

Dr. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára is részt vett azon a tagtoborzón, amelyen a 2019 tavaszán indult mentorprogram a 2020/2021-es tanév őszi félévében induló negyedik kurzusára toboroztak hallgatókat.

A SÁTORALJAÚJHELYI ÉS AZ ÓZDI KIHELYEZETT TAGOZATON IS MEGKEZDŐDÖTT A TANÉV

2020. szeptember 9.

Sátoraljaújhelyen ünnepélyes keretek között indult el a tanév annak a 8 hallgatónak, akik idén nyertek felvételt az egészségügyi gondozás és prevenció alapszak védőnő szakirányára, valamint az ápolás és betegellátás alapszak ápoló szakirányára. Őket szeptember 7-én a Városháza Dísztermében Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, Szamosvölgyi Péter polgármester, valamint az Egészségügyi Kar dékánja, Prof. Dr. Kiss-Tóth Emőke üdvözölte. A gólyákat a fogadalomtétel után az Egészségügyi Kar dékánja fogadta az egyetem polgáraivá.

Élőben közvetítettük a diplomaátadó ünnepségeket

2020. augusztus 26.

Az utóbbi években már megszokott módon a 2020. szeptember 3-án (csütörtökön) és 4-én (pénteken) – mindkét napon 10.30 és 14.30 órai kezdettel – tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések az interneten megtekinthetőek.

Normál rendben indul a tanév

2020. augusztus 26.

Rendhagyó módon, 4 diplomaátadó ünnepséggel, ám mégis normál rendben készül a Miskolci Egyetem a 2020/2021. tanév megnyitására.

„Az Egyetemért – A Városért díj” elismerésben részesült Prof. Dr. Roósz András egyetemünk Professor Emeritusa, az MTA Miskolci Területi Bizottságának korábbi elnöke

2020. augusztus 26.

Idén harmadik alkalommal adták át a 2018-ban alapított „Az Egyetemért – A Városért díj”-at, melyet Prof. Dr. Horváth Zita Rektor Asszonytól és Veres Pál, Miskolc Megyei Jogú Város polgármesterétől Prof. Dr. Roósz András vett át a Miskolci Nemzeti Színházban, a Miskolci Egyetemért és Miskolc városért tett áldozatos és kiemelkedő munkája elismeréséül.

IDÉN SZEPTEMBERBEN INDUL A MÁSODIK MAGYAR KOORDINÁLÁSÚ LIFE PROJEKT A MISKOLCI EGYETEM RÉSZVÉTELÉVEL

2020. augusztus 25.

A Miskolci Egyetem és partnerei – a BorsodChem Zrt., Kazincbarcika Város Önkormányzata, a Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat Nemzeti Alkalmazkodási Központ Főosztálya, a KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdaságért, a GeoGold Kárpátia Kft., valamint az Innovációs és Technológiai Minisztérium energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára – 2020. augusztus 25-én kedden sajtótájékoztatót tartottak az idén ősszel induló második magyar koordinálású, LIFE Éghajlat-politika alprogram keretében megvalósuló közös pályázat kapcsán.

Elindult a bALEK7

2020. augusztus 25.

Ünnepélyes megnyitóval elkezdődött a bALEK7, a Miskolci Egyetem hagyományos gólyatábora. A megnyitón Dr. Varga Judit, az egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke, Dr. Horváth Zita rektor, Maksa Balázs, a Hallgatói Önkormányzat elnöke, valamint Juhász János, a Doktorandusz Önkormányzat elnöke köszöntötte a gólyákat.