A Szépkorúak Akadémiáján már lezárult a tanév

2018. június 1.

Miskolciak az űrállomáson, globalizáció, fogyasztóvédelem, boszorkányüldözés, környezetvédelem - ebben a tanévben is számos érdekességet kínált hallgatói számára a Szépkorúak Akadémiája. Június 1-én pedig elsősorban örömöt – a 128 órás képzés elvégzését követően 125 hallgató vette át oklevelét az Akadémia 2017/2018-as tanévének lezárásakor.

Klubtagságot nyertünk a „Kiváló Magyar Egyetemek” táborába

2018. május 31.

A Miskolci Egyetem is bekerült - 10 másik magyar egyetemmel együtt - a „Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programba”, melyet a magyar kormány 2017-ben az „Új Nemzeti Kiválósági Program” keretében indított el. E programnak köszönhetően összesen 900 millió forintot nyertünk el két kiemelt tématerületi programunk megvalósítására a 2018-as évben.

Egyetemünkön tett látogatást a moldovai nagykövet

2018. május 30.

Oleg Tulea, a Moldovai Köztársaság budapesti nagykövete 2018. május 30-án látogatott egyetemünkre. Őexcellenciájának prof. dr. Torma András rektor és prof. dr. Kékesi Tamás rektorhelyettes mutatta be a campuszt, majd kötetlen hangulatú beszélgetésen keresték a kooperáció lehetőségét.

Járműmérnöki Pályaorientációs Napot tartottak egyetemünkön

2018. május 24.

Mintegy kétszáz középiskolás diák vett részt az egyetemünkön tartott Járműmérnöki Pályaorientációs Napon, amelyet a II. Nemzetközi Járműmérnöki és Autóipari Konferenciához kapcsolódóan rendeztek.

Pindroch Csaba volt a díszvendége az Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Napnak

2018. május 22.

Mintegy ötszáz - egyházi fenntartású iskolából érkező - 11. osztályos tanuló vett részt kísérőtanáraival együtt az egyetemünkön 2018. május 18-án megrendezett Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Napon.

A T-modelltől az oldtimereken át a legkorszerűbb gépjárművekig - autó- és motorkerékpár-bemutató is lesz a II. Nemzetközi Járműmérnöki és Autóipari Konferencián

2018. május 17.

Sajtótájékoztatón számoltak be ma a II. Nemzetközi Járműmérnöki és Autóipari Konferencia szervezői az előkészületekről. A 2018. május 23. és 25. között tartandó eseményen nem csak érdekes szakmai előadásokkal, illetve állásbörzével várják a szervezők az érdeklődőket, de kísérőrendezvényként az oldtimer autó- és motorkerékpár-bemutató mellett a miskolci autószalonok is kiállítják a mai kor legkorszerűbb modelljeit.

Földeses gimnazisták lepték el a Miskolci Egyetemet

2018. május 10.

Földes Napot rendezett a Miskolci Egyetem 2018. május 10-én. A rendezvényen a Földes Ferenc Gimnázium közel 600 diákja vett részt osztályfőnökeik kíséretében.

Miskolci egyetemisták sikere a pécsi kínai kulturális versenyen

2018. május 10.

A Kínai Nagykövetség Kulturális-Oktatási Osztálya a Pécsi Tudományegyetemmel együttműködve április 27-én szervezte meg a "Kínai híd" elnevezésű hallgatói versenyt. 2018-ban a Konfuciusz Intézetek hat magyarországi egyetemről 15 versenyzőt neveztek a versenyre, melyen a Miskolci Egyetemet három hallgató is képviselte: Bauerfeind Brigitta, Krajnyák Enikő és Éles Vazul Csaba.

Kazinczy-érmet nyert egy hallgatónk a szép beszédért

2018. május 9.

Eperjesi Gergely, a Bölcsészettudományi Kar osztatlan tanárképzésben részt vevő hallgatója második helyezést ért el a neves versengésben, csupán nüansznyi különbséggel maradt le a versenyt megnyerő ELTE-s hallgató mögött.

Duális pályaválasztási workshopot tartottak a Gépészmérnöki és Informatikai Karon is

2018. május 3.

2018. április 20-án duális pályaválasztási workshopot rendezett a Gépészmérnöki és Informatikai Kar mintegy 30 ipari partner és közel 100 diák részvételével.