Energetikusaink hazahozták a vándorkupát

2018. február 9.

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Gépészmérnöki és Informatikai Kar energetikai mérnök hallgatói képviselték a Miskolci Egyetemet. Hallgatóink felkészültségét jól mutatja, hogy elnyerték a rendezvény vándorkupáját.

Játékosan ismerkedtek az egyetemmel a Miskolci Farsangon

2018. február 6.

A Miskolci Farsang két napján játékos formában ismerkedhettek meg az anyagtudománnyal az érdeklődő fesztiválozók a Művészetek Házában.

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának csapata VITTE EL A FŐDÍJAT A MOL NEMZETKÖZI FRESHHH VERSENYÉNEK DÖNTŐJÉBEN

2018. február 1.

Múlt héten pénteken Budapesten zárult le a MOL-csoport immár 11. alkalommal megrendezett, évek óta sikeres, díjnyertes versenye, a Freshhh. A szimulációs játék fődíjáért a Magyarországról, Horvátországból, Szlovéniából és Nigériából érkezett 7 legjobb csapat küzdött meg, a kihívásokkal teli döntőben végül a Miskolci Egyetem csapata, a „Petronauts” került ki győztesen.

FIGYELEM! Fontos hirdetmény a tanulmányaikat 1993. szeptember 1. és 2006. február 28. között megkezdő hallgatóknak

2018. január 31.

Ezúton is felhívjuk a figyelmét azoknak a hallgatóinknak, akik 1993. szeptember 1. és 2006. február 28. között kezdték meg a tanulmányaikat, hogy ha 2016. szeptember 1-ig végbizonyítványt szereztek, akkor legkésőbb 2018. szeptember 1-ig tehetnek záróvizsgát.

Idén is élőben közvetítjük a februári diplomaátadó ünnepségeket

2018. január 23.

Az utóbbi években már megszokott módon a 2018. február 8-án (csütörtökön) 10.00 és 14.00 órai, valamint a 9-én (pénteken) 10.00 órai kezdettel tartandó diplomaátadó ünnepi szenátusülések az interneten élőben megtekinthetőek lesznek.

Egyetemünk idén is részt vett az Educatio-n

2018. január 22.

Idén is sokan látogattak el a Miskolci Egyetem standjára az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon, amelyen egy 35 fős delegáció képviselte Északkelet-Magyarország első számú tudásközpontját, vezető felsőoktatási intézményét.

Emelt szintű érettségire felkészítő előadások indulnak történelemből

2018. január 8.

2018. január 11-től folytatódik a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának mostanra már hagyományos programsorozata, melynek célja, hogy az egyetem hatékonyan járuljon hozzá a felsőoktatásba felvételiző középiskolások sikeres érettségijéhez. Az emelt szintű szóbeli történelem érettségi tematikájához kapcsolódó előadások ingyenesek, szabadon látogathatóak.

Oracle Academy - ingyenesen!

2018. január 5.

Egyetemünk hallgatói és oktatói részére ingyenesen elérhető az Oracle Academy Program, amely az Oracle Academy összes tananyagát és segédanyagát tartalmazza. A tananyagokat azért is érdemes tanulmányozni, mert a 2018-2019-es tanév I. szemeszterében az érdeklődőknek már lesz lehetősége Oracle Academy-n elérhető vizsga vochert szintén ingyenesen igényelni.

A Pekingi Vegyipari Egyetem tiszteletbeli doktorrá fogadta egyetemünk rektorát

2018. január 3.

Kínában tett látogatást december első napjaiban Prof. Dr. Torma András, egyetemünk rektora és az egyetem Konfuciusz Intézetének két igazgatója, Prof. Dr. Liu Jie és Dr. Kuttor Dániel.

Miskolc és az egyetem a negyedik ipari forradalomra készül

2017. december 22.

Együttműködési szerződést írt alá a Miskolci Egyetem részéről Prof. Dr. Torma András rektor és Dr. Deák Csaba kancellár, valamint Miskolc Megyei Jogú Város részéről Dr. Kriza Ákos polgármester 2017. december 22-én.